استفاده از تندیس برای قدردانی از کارمندان

Share on telegram
Share on linkedin

از تندیس در مراسم‌ها و رویدادهای مختلف برای قدردانی از زحمات و یا به عنوان جایزه استفاده می‌شود. در مراسم‌های مختلف تندیس‌های متفاوتی را می‌توانید مشاهده کنید. این تندیس‌ها از مواد اولیه مختلفی ساخته می‌شوند و در برخی از مواقع، تندیس‌های اهدا شده در رویدادها از دو یا چند ماده اولیه ساخته شده‌اند. حتی از این موارد برای قدردانی نیز استفاده می‌شود. همیشه در ساخت تندیس دقت کنید تا شکل نهایی آن با هدفی که در نظر دارید هماهنگ بوده و بتواند نماینده خوبی برای مراسم شما باشد.

ایجاد انگیزه در کارکنان با اهدا تندیس

زمانی که شما به یکی از کارمندان به خاطر انجام دادن وظایف خود به نحو احسن، تندیس اهدا می‌کنید، در خود فرد و دیگر کارمندان انگیزه‌ای برای به دست آوردن آن ایجاد می‌شود. فرد هدیه گیرنده سعی خواهد کرد تا با پشتکار بیشتر باز هم بتواند این جایزه را نصیب خود کند و از جهت دیگر، کارمندان دیگر نیز زمانی که در رویدادهای شرکت شاهد اهدای تندیس‌هایی به کارمندان موفق باشند، به این فکر خواهد افتاد که با کار بیشتر و انجام بهتر وظایف موفق به کسب این تندیس‌ها شوند.

همیشه نوعی از تندیس را انتخاب کنید که زیبا باشد و فردی که این هدیه را دریافت کرده، به داشتن آن افتخار کند. علاوه بر زیبایی، تندیسی که شما در مراسم شرکت اهدا می‌کنید باید با رویداد و فعالیت‌های شرکت متناسب باشد. انتخاب تندیس‌های مناسب باعث خواهد شد شرکت شما بیشتر مورد توجه دیگران قرار بگیرد. حتی کسانی که با شما و فعالیت‌ها و یا خدمات شما آشنا نیستند، با دیدن تندیسی که به کارمندان خود هدیه داده‌اید، با شرکت شما آشنا خواهند شد.

اگر طرح تندیس‌های اهدایی شما با فعالیت‌های شرکت هماهنگ باشد، افراد با دیدن آن با فعالیت‌های شما بیشتر آشنا خواهند شد و زمانی که به محصولات و یا خدمات شما نیاز داشته باشند، احتمال مراجعه به کسب‌وکار شما زیاد خواهد بود. تندیس‌ها می‌توانند به عنوان محصولی تبلیغاتی برای شما کار کنند. افراد تندیس‌هایی که شما به آنها هدیه کرده‌اید را در خانه نگه خواهند داشت و مهمانان و دوستان آن فرد نیز زمانی که تندیس شما را ببینند، درباره آن سوالاتی را از فرد دریافت کننده خواهند پرسید که این کار یک بازاریابی برای شرکت شما خواهد بود.

اگر در شرکت شما هر کسی که وظایف خود را به خوبی انجام داده باشد و بتواند تندیس ارائه شده توسط شما را دریافت کند، تمام افراد تلاش خواهند کرد تا با انجام کارهای بیشتر، این نشان افتخار را دریافت کنند. این کار باعث خواهد شد کسب‌وکار شما رشد بیشتری داشته باشد. نوشتن اسم افراد بر روی تندیس‌های ارائه شده توسط شما، انگیزه بیشتری در بین کارمندان ایجاد خواهد کرد.

تندیس از مواد گوناگونی ساخته می‌شود و می‌توانید برای رویداد خود مواد اولیه‌ای را انتخاب کنید که در طول زمان تغییر شکل ندهند و رطوبت موجود در هوا بر روی آن بی تاثیر باشد. تندیس‌های کریستالی و اکریلیک نمونه‌ای از تندیس‌هایی هستند که رطوبت بر آنها بی‌تاثیر است. اگر می‌خواهید هزینه کمتری برای ساخت تندیس‌های شرکت خود در نظر بگیرید، اکریلیک در عین حالی که شفافیت کریستال را دارد، اما ارزان‌تر بوده و در برابر افتادن و ضربه مقاومت بالایی دارد.

تندیس‌های فلزی را نیز می‌توانید برای رویداد خود انتخاب کنید. حتی می‌توانید برخی از قسمت‌های تندیس را از فلز و قسمت‌هایی را هم از کریستال و یا اکریلیک بسازید. حتی بخش‌هایی از آن را می‌توانید به صورت رنگی در نظر بگیرید. تندیس‌هایی را که برای اهدا به کارمندان خود ارائه می‌دهید در صورتی که شکل و طرح مناسبی داشته باشد، به تمامی کارمندان انگیزه بیشتری خواهد داد و باعث پیشرفت کسب‌وکار شما می‌شود. سعی کنید با توجه به هزینه خود بهترین را انتخاب کنید تا تاثیر خوبی داشته باشد.