استفاده از مواد مختلف در ساخت انواع تندیس

Share on telegram
Share on linkedin

انواع مختلف تندیس پلکسی در مراسم‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند. هر تندیس نشانی از کوشش و انجام کاری شایسته است که به افراد اهدا می‌شود. تندیس باید ظاهری زیبا داشته باشد تا مورد توجه اشخاص قرار بگیرد. با داشتن ظاهری زیبا، شخصی که این هدیه را دریافت کرده، آن را در جایی قرار می‌دهد که در معرض دید باشد و اشخاص دیگری این موفقیت را ببینند. این نشان افتخار را می‌توان از مواد اولیه مختلف ساخت و در مراسم‌ها و رویدادها از آن استفاده کرد.

نیازی نیست تا برای ساخت تندیس فقط از یک ماده اولیه استفاده کرد. برخی از طرح‌ها از دو ماده اولیه مشابه و یا مختلف برای ساخت این نشان بهره می‌برند و تندیس‌هایی هم وجود دارند که از چندین ماده اولیه در ساخت آنها استفاده شده است. برای نام‌گذاری تندیس‌ها، جنس آن مورد توجه قرار می‌گیرد و به تندیسی که از پلکسی در ساخت آن استفاده شده، تندیس پلکسی می‌گویند و انواع کریستالی آن به تندیس کریستال معروف هستند.

برخی تندیس‌ها از چندین ماده در ساخت آنها استفاده شده، اما یکی از این مواد درصد بیشتری از تندیس را شامل می‌شود. ماده اولیه‌ای که درصد بیشتری را شامل می‌شود، در نام‌گذاری تاثیرگذار است و تندیسی که ماده قالب آن فلزی است، هر چند که پایه‌ای چوبی داشته باشد و یا در کنارها از پلاستیک استفاده شده باشد. تندیس فلزی نام‌گذاری می‌شود.

موادی که در ساخت تندیس مورد استفاده قرار می‌گیرند

تندیس را می‌توان از مواد مختلفی ساخت، این مواد شامل، کریستال، پلکسی، فلز مس، فلز برنج، چوب و طیف گسترده‌ای از مواد دیگر. همان طور که در بالا گفته شد، با ترکیب مواد اولیه مختلف می‌توان جلوه‌ای متفاوت ایجاد کرد و یا با بهره بردن از یک ماده اولیه محصولی یک دست ساخت.

تندیس‌های کریستالی جلوه‌ای منحصربه‌فرد دارند. این مواد نور را از خود عبور می‌دهند و در لبه‌های برش‌ها و زاویه‌ها، نور منحرف می‌شود. می‌توان از طرح‌های مختلفی در ساخت این نوع از نشان استفاده کرد. شکل مورد نظر را می‌توان با قالب‌گیری و تراش به دست آورد. می‌توان گفت که محدودیتی در تراش تندیس‌های کریستالی وجود ندارد.

تندیس‌های ساخته شده از پلکسی تقریبا درخشندگی کریستال را دارند، اما با هزینه‌ای کم‌تر. از پلکسی شفاف، کدر و رنگی می‌توان در ساخت انواع تندیس استفاده کرد. ترکیبی از جنس‌های مختلف پلکسی می‌تواند به ایجاد یک طرح زیبا کمک کند. پلسکی در برابر ضربه مقاومت بیشتری دارد و مانند کریستال نمی‌شکند. تراش پلکسی به خاطر نرم‌تر بودن آن، نسبت به کریستال راحت‌تر خواهد بود.

از فلزهای مس و برنج در ترکیب با ماده‌ای دیگر استفاده زیادی می‌شود. این مواد را هم می‌توان به صورت یکپارچه برای ساخت تندیس استفاده کرد. البته باید توجه داشت که فلزات وزن زیادی دارند و تندیس‌هایی که با استفاده از آنها ساخته می‌شوند در صورتی که اندازه بزرگی داشته باشند، سنگین خواهند شد. ترکیب این فلزات با دیگر مواد نتیجه بهتری خواهد داشت و مورد توجه افراد مختلف قرار خواهد گرفت.

انواع مختلف چوب قابلیت استفاده در تندیس را دارند، اما از چوب، بیشتر در ساخت پایه و یا تکیه‌گاه استفاده می‌شود. چوب‌ها انواع مختلفی دارند و هر کدام رنگ منحصربه‌فردی دارد. چوب به راحتی قابل بریدن و تراش دادن است. هر طرحی را می‌توان بر روی چوب اجرا کرد. حتی می‌توان از ترکیبی از چوب‌های مختلف بهره برد و قسمت‌های مختلف را با رنگ‌های متفاوت تزئین کرد.

ما در دیبا نگار برتر انواع تندیس‌های مختلف را با استفاده از مواد اولیه مرغوب و قیمت‌هایی مناسب ارائه می‌دهیم. می‌توانید قبل از ساخت انواع تندیس با مشاوران ما تماس بگیرید تا آنها شما را در انتخاب مناسب‌ترین نوع راهنمایی کنند و در صورت نیاز، از مراحل اولیه طراحی تا ساخت آن را برای شما انجام دهند.