ترکیب مواد مختلف برای به دست آوردن بهترین تندیس

Share on telegram
Share on linkedin

استفاده از تندیس در جاهای مختلف و برای اهداف متنوع رواج زیادی دارد و می‌توان در هر جایی نمونه‌ای از آنها را دید. تندیس‌ها برای قدردانی و یا برای یادبود اهدا می‌شوند. در مراسم‌های مختلف از تندیس‌های مختلفی استفاده می‌شود. حتی می‌توان در رویدادهای ورزشی چند نمونه از آنها را در یک رویداد مشاهده کرد. زمانی که مسابقاتی برگزار می‌شود، به نفرات و یا تیم‌های اول تا سوم و در برخی از مسابقات به نفرات و یا تیم‌های دیگری به غیر از آنهایی که موفق به کسب مقام‌های اول تا سوم شده‌اند از تندیس‌های مختلف استفاده می‌شود.

تندیسی که برای مقاوم اول در نظر گرفته می‌شود، با تندیس اهدا شده به مقاوم دوم تفاوت دارد و هر کدام امکان دارد طرح و شکل متفاوتی داشته باشند، اما طرح کلی آنها با هم شباهت‌هایی دارد که آنها را به هم مرتبط می‌کند. هر کدام از تندیس‌ها باید شکل متفاوتی داشته باشند تا افراد با دیدن آنها مراسم و رویدادی که در آن، این تندیس ارائه شده را به یاد آورند. ساخت تندیس به روش‌های مختلفی انجام می‌شود و می‌توان در ساخت آنها از دو یا چند ماده اولیه مختلف استفاده کرد.

ساخت انواع تندیس با مواد اولیه مختلف

می‌توان تندیس را با استفاده از یک ماده اولیه مانند، کریستال، چوب، فلز و یا پلکسی ساخت. در بسیاری از مواقع تندیس‌ها با یک ماده اولیه ساخته می‌شوند، اما برای ساخت پایه آنها ماده دیگری را به کار می‌برند. استفاده از مواد مختلف در شکل آن تاثیر زیادی خواهد داشت. جلوه‌ای که از ترکیب دو یا چند ماده به دست می‌آید، بسیار متفاوت خواهد بود و می‌توان جزئیات مختلف را با استفاده از ترکیب مواد اولیه به گونه‌ای طراحی کرد که تندیس ساخته شده، طرحی ماندگار داشته باشد.

ترکیب فلز و چوب در تندیس‌هایی که در مراسم ورزشی اهدا می‌شوند، کاربرد زیادی دارد. می‌توان از مس یا برنج در ساخت تندیس‌ها استفاده کرد. مقدار استفاده شده مواد مختلف نیز باید در نظر گرفته شود. برای تندیس‌های شیشه‌ای یا کریستالی می‌توان از پایه چوبی و یا در قسمتی از طرح مورد نظر از فلز استفاده کرد.

لزومی ندارد که برای ساخت انواع تندیس از یک ماده اولیه بهره برد. ترکیب فلز، چوب و مواد پلکسی در تندیس‌ها رواج زیادی دارد. هر ماده اولیه‌ای هزینه مخصوص به خود را دارد و در صورتی که از چوب و پلکسی برای ساخت استفاده شود، هزینه ساخت انواع تندیس نسبت به ماده اولیه کریستال و فلز کمتر خواهد بود. مقدار مواد به کار برده شده نیز در هزینه نهایی تاثیرگذار خواهد بود.

اگر از مواد اولیه ارزان قیمت در تندیس‌ها استفاده بیشتری شود، باید قیمت کمتری را پرداخت کنید. اگر تندیسی که طراحی می‌کنید، از کریستال به مقدار زیاد در ساخت آن استفاده شده باشد، هزینه ساخت آن بالا خواهد رفت. نیازی نیست تا برای به دست آوردن بهترین نتیجه و تاثیر، حتما از مواد گران قیمت استفاده کنید، می‌توانید با انتخاب طرح مناسب، جلوه مورد نظر خود را برای تندیس ایجاد کنید.

طرحی را انتخاب کنید که نشانی از رویداد و یا مراسمی که در آن، این تندیس اهدا می‌شود، داشته باشد. طرح باید به گونه‌ای باشد که از عناصر زیادی در آن استفاده نشده باشد. می‌توانید برای به دست آوردن بهترین نتیجه با مشاوران ما تماس بگیرید. مشاورین با تجربه، بهترین طرح را به شما پیشنهاد خواهند داد و نسبت به رویداد و یا مراسم شما، مواد اولیه مختلف را به کار می‌گیرند. در صورتی که از قبل، طرح را مشخص کرده باشید، ما برای شما با استفاده از بهترین مواد اولیه و با مناسب‌ترین قیمت تندیس مناسب را می‌سازیم. طرح‌های شما را در کمترین زمان و با بهترین کیفیت خواهیم ساخت.