تفاوت پین و سنجاق سینه

Share on telegram
Share on linkedin

پین و سنجاق سینه (بج های سینه) هر دو اشیایی تزیینی هستند که با استفاده از یک سوزن فلزی تیز که در قسمت پشتی آنها قرار دارد، به لباس و یا کت متصل می‌شوند. با این حال، به این دسته‌بندی کلی برای چنین جواهراتی، پین گفته می‌شود و سنجاق سینه‌ها نوع خاصی از پین‌ها هستند. بنابراین همه سنجاق‌های سینه پین هستند، اما همه پین‌ها بج سینه نیستند. علاوه بر این، در دهه‌های 1930 تا 1940، برخی از سنجاق سینه‌ها به جای این که با استفاده از پین به لباس متصل شوند، از گیره استفاده می‌کردند که به آنها کلیپس گفته می‌شد.

نشان های سینه نوعی سنجاق است، پین وسیله‌ای است که بر روی آن جواهر و یا دیگر قطعات تزئینی در کنار هم قرار داده می‌شوند. می‌توان بر روی سنجاق سینه‌ها از جواهرات استفاده کرد و آنها فضای بیشتری دارند و می‌توان از تزئینات بیشتری بر روی آنها استفاده کرد. سنجاق‌های سینه معمولا غیر رسمی هستند و گاهی اوقات می‌توانند به عنوان یک آویز یا برای نگه داشتن روسری یا یک تکه از لباس استفاده شوند.

مشخصات پین و سنجاق سینه

بج سینه‌ها از نظر اندازه، شکل و محلی که به طور سنتی پوشیده می‌شوند، قابل تشخیص هستند. از آنجا که جواهرات و یا اشیا تزئینی می‌توانند بر روی هر دو نوع قرار داشته باشند، اما سنجاق‌های سینه باریک نیستند. آنها نسبت به پین ​​ها ابعاد بیشتری دارند، در حالی که معمولا دارای طرح‌های تخت‌تری هستند و از نظر طراحی اغلب افقی‌تر از پین‌ها هستند. این تعاریف را نمی‌توان به صورت جامع به کار برد و ممکن است یک نفر یک قطعه را سینه بند بنامد، در حالی که دیگری آن قطعه را یک سنجاق می‌نامد. بج های سینه و پین هر دو برای آراستن لباس به کار می‌روند.

ارزش هنری

تیموتی (Timothy Tew) از گالری‌های TEW در آتلانتا، نشان های سینه را مجسمه‌های کوچک مینیاتوری بند بند نامیده است. این هنرمند و سازنده جواهرات تعریف خود را به گونه‌ای ارائه می‌دهد که این قطعات هنری به صورتی مورد استفاده قرار می‌گیرند که سایر قطعاتی که به عنوان تزیین استفاده می‌شوند، به این گونه نیستند. سنجاق‌های سینه از جنس لباس و همچنین مواد گرانبها و نیمه قیمتی ساخته شده‌اند. طراحان مشهور جواهرات از سنگ‌های قیمتی استفاده می‌کنند، اما انواع ارزان قیمت آنها هم موجود است که از سنگ‌ها و موادی با ارزش کمتر در ساخت آنها استفاده شده است.

موارد استفاده خلاقانه از پین و سنجاق سینه

در حالی که دیگر تزئینات به طور سنتی برای استفاده بر روی بدن (مانند گردنبند، دست‌بند، پابند و گوشواره) ساخته می‌شوند، سنجاق سینه و پین نوعی از کاربرد متفاوت را ارائه می‌دهند و بر روی لباس قرار داده می‌شوند. سنجاق سینه‌ها را می‌توان بر روی کت، لباس و یا حتی بر روی کلاه نصب کرد. آنها را می‌توانید برای تزئین بر روی روسری بچسبانید. پین‌ها را می‌توان در هر نقطه‌ای بر روی لباس مانند آستین یا هر جای دیگری نصب کرد.

جمع آوری برای نگهداری در کلکسیون

جمع آوری سنجاق سینه و پین، سرگرمی مورد علاقه بسیاری از افراد است. به دلیل تنوع زیاد و سبک هنری متفاوت هر کدام از آنها، افراد بسیاری مجذوب این اشیا تزئینی می‌شوند. این سرگرمی خیلی گران نیست و آنها را می‌توان در فروشگاه‌های مختلف پیدا کرد.

سنجاق سینه یکی از تزئینات متداول در جوامع مدرن است. برخی از آنها برای مراسم خاصی طراحی می‌شوند و افراد برگزار کننده از آنها استفاده می‌کنند. اما اکثر آنها به عنوان پین‌های تزئینی در نظر گرفته می‌شوند. تنها با استفاده از یک سوزن نازک بر روی لباس، کت، کلاه و ژاکت قابل نصب هستند. یک پین یا سنجاق سینه به طرز شگفت‌انگیزی می‌تواند جذابیت کاملی به لباس شما ببخشد. با نصب یکی از آنها بر روی ژاکت، بلافاصله خود را از دیگران متمایز کنید.