جوایزی از نوع تندیس برای کارمندان موفق و پیشرفت‌های آنها

Share on telegram
Share on linkedin

همان طور که می‌توان پیش‌بینی کرد، شرکت شما ممکن است به دنبال راهی برای شناسایی کارمندان برتر باشد، چه آنها در بخش فروش، کارمند اداری و یا در بخش تولید باشند. شما حتی ممکن است برای آنها پاداش نقدی در نظر گرفته باشید، اما یکی از بهترین جوایزی که می‌توان به کارمندان موفق داد تندیس خواهد بود.

البته درست است که مردم از دریافت پول نقد خوشحال خواهند شد. با این حال، از دیدگاه اکثر افراد، پول نقد برای کارمندان به یاد ماندنی نیست و به زودی از یاد خواهد رفت. کارمندان به زودی موفقیت خود را فراموش خواهند کرد، زیرا این پول برای پرداخت صورتحساب، خرید خانواده و یا لوازم خانگی و یا برای مصارف شخصی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

از طرف دیگر، دریافت جواهرات، ساعت، انگشتر و غیره و یا یک پلاک با کیفیت بالا و یا تندیس پلکسی چیزی است که کارمندان آن را گرامی داشته و به عنوان یک یادآور ثابت از موفقیت به دست آمده خود نگه خواهند داشت.

یک تحقیق جدید در مورد دریافت جوایز برای انجام کارها به نحو احسن، کشف کرد که ۸۵% تا ۹۵% از همه برنامه‌های تشویقی که در آنها از تندیس به عنوان قدردانی از خدمات شایسته افراد استفاده شده بود، شرکت به اهداف خود می‌رسد و یا از آنها فراتر می‌رود. یک دارایی مهم برای هر شرکت، کارمندان هستند. امروزه رقابت در هر کسب و کاری وجود دارد و برای گسترش شرکت این کارمندان هستند که می‌توانند باعث موفقیت شرکت شوند. در نتیجه، در یک سازمان، برای ماندن در بازار، مطلقا لازم است که کارکنان و کارمندان احساس ارزش کنند.

مطالعات نشان داده‌اند که شرکت‌هایی که برنامه‌های تشویقی مانند اهدای تندیس و جایزه را برای کارمندان خود ارائه می‌دهند، وفاداری کارمندان را افزایش داده و باعث بالا رفتن بهره‌وری آنها می‌شوند. کارمندان در محیط‌های تجاری امروز به طور فزاینده‌ای به رسمیت شناخته می‌شوند و رقابت برای جذب بهترین کارکنان شدید است.

در عین حال، اهمیت منابع انسانی در اولویت است، شرکت باید نتایج فوق‌العاده‌ای از عملکرد کارمندان به دست آورد. شرکت می‌تواند با اهدای تندیس رضایت شغلی را در بین کارمندان افزایش دهد تا بتوانند بهترین نتیجه را برای فعالیت‌های شرکت بدست آورند.

برنامه اهدای جوایز و تندیس نه تنها برای فردی که جایزه می‌گیرد می‌تواند مهم باشد، بلکه یک معیار هم برای کارمندان دیگر مشخص می‌کند که چه چیزی برای شرکت دارای اهمیت است. افراد، به عنوان یک قانون، دارای طبیعتی رقابتی هستند و همیشه سعی می‌کنند بهتر از دیگران باشند.

ویژگی‌های کلیدی یک برنامه جایزه و اهدای تندیس و شناسایی کارمندان شایسته

  • تقویت کردن اهداف شرکت و بالا رفتن بهره‌وری

  • به کمک این برنامه‌ها، نام تجاری شرکت تقویت می‌شود

  • به بهبود وفاداری کارمندان کمک می‌کند

  • دستیابی به موفقیت شخصی برای کارمندان

  • برای کارمندان اعتماد به نفس و انگیزه ایجاد می‌کند

  • ایجاد حس موفقیت و انگیزه دادن به کارمندانی که کارآیی بالایی دارند

  • مهم‌تر از همه، زمانی که شرکت برای انجام یک کار خوب از کارمندان تشکر می‌کند، توجه و اهمیت شرکت به فعالیت‌های کارمندان را نشان می‌دهد و باعث می‌شود آنها همیشه به بهترین نحو کارهای خود را انجام دهند.

حقایق بیشتر در مورد اهدای جوایز و تندیس و به رسمیت شناختن فعالیت‌های خوب

  • شرکت‌هایی که با اهدای جوایز و تندیس از کارمند تقدیر می‌کنند، ۴۴ درصد بیشتر از میانگین، سود بالاتری به دست می‌آورند.
  • ۴۷ درصد از جوایزی که به شکل تندیس به افراد هدیه داده می‌شوند، کالاهایی هستند که بر روی آنها نام برند و لوگوی شرکت حکاکی شده است. این کار باعث دیده شدن نام و لوگوی شرکت توسط افراد مختلف شده و به گسترش نام برند کمک می‌کند.
  • شرکت‌های بزرگ هر ساله مبالغ زیادی را برای قدردانی از فعالیت‌های مثبت کارمندان در نظر می‌گیرند.

می‌توانید با ما تماس بگیرید تا مشاورین با تجربه، شما را در انتخاب مناسب‌ترین و بهترین تندیس کمک کنند.