ساخت تندیس ها به چه روش‌هایی انجام می‌شود

Share on telegram
Share on linkedin

تندیس در رویدادها و همایش‌ها اهدا می‌شود و آن را می‌توان از مواد اولیه مختلف ساخت. برای ساخت تندیس شما باید جنس آن را تعیین کنید و بعد از آن نوبت به انتخاب طرح می‌رسد. می‌توان از دو یا چند ماده اولیه مختلف در ساخت تندیس پلکسی استفاده کرد و نمای کلی آن را زیباتر کرد.

دریافت تندیس نشان‌دهنده فعالیت شغلی و یا اجتماعی برتر فرد است و این تندیس باید طوری ساخته شود که ارزش کار فرد نشان داده شود. باید ظرافت و زیبایی را در زمان تصمیم‌گیری در مورد طرح آن در نظر داشته باشید. هر تندیس نشان دهنده رویدادی خاص است و در صورتی که این همایش و رویداد سالانه و یا در زمان‌های خاص باید تکرار شود، این طرح انتخابی شما باید بتواند در زمان‌های مختلف جذابیت خود را حفظ کند.

مهم نیست که تندیس از چه جنسی ساخته شده باشد، انتخاب طرحی متناسب با رویداد و ظرافت در ساخت آن اهمیت بالایی دارد. بعد از دریافت آن، افراد این تندیس را در معرض دید قرار می‌دهند و آنها باید نماینده خوبی از رویدادی که این تندیس اهدا شده باشند. می‌توان از شکل‌های مختلفی برای تندیس استفاده کرد و آن را در مناسبت مورد نظر اهدا کرد.  

بر روی تندیس می‌توان نام فردی که این تندیس به آن هدیه می‌شود را نیز حکاکی و یا چاپ کرد. معمولا بر روی تندیس‌ها محلی برای درج نام رویداد و زمان اهدا وجود دارد. می‌توانید با استفاده از حکاکی و یا چاپ و با استفاده از فونت‌های زیبا نام افراد و یا مناسبت را بر روی آن نوشت.

روش‌های ساخت 

تندیس‌ها معمولا به سه روش ساخته می‌شوند. البته در برخی از مواقع می‌توان از روش‌های مختلفی برای ساخت آنها استفاده کرد. در برخی از تندیس‌ها نیاز خواهد بود از دو روش مختلف استفاده کرد و در پایان یک تندیس با ظاهری متفاوت به دست آورد.

ریخته‌گری

در این روش ماده اولیه‌ای که قابلیت ذوب شدن دارد را برای ساخت تندیس ها استفاده می‌کنند. در ابتدا نیاز خواهد بود تا قالب برای تندیس ساخته شود. در صورتی که به تعدادی تندیس نیاز باشد، این قالب باید به گونه‌ای باشد که قابلیت استفاده مجدد را داشته باشد تا بتوان با استفاده از آن تعداد مورد نظر را تولید کرد.

روش کنده‌کاری

در این روش، ماده اولیه حجمی بیشتر از محصول نهایی دارد. بنا به طرح مورد نظر، قسمت‌های اضافه از روی ماده اولیه حذف شده و شکل مورد نظر ایجاد می‌شود. در این روش باید دقت زیادی در زمان ساخت داشت. در صورت اشتباه و حذف اضافه‌تر از حد مواد، تندیس غیر قابل استفاده خواهد بود و باید مجددا اقدام به ساخت کرد.

استفاده از قطعات مختلف

در این روش از قطعات مختلفی که با روش‌های متفاوت ساخته شده‌اند، تندیس ساخته می‌شود. می‌توان از هر جنسی برای قرار دادن در تندیس استفاده کرد. این قطعات مختلف با استفاده از چسب، لحیم، جوشکاری و میخ زدن و دیگر روش‌ها به یکدیگر متصل می‌شوند و شکل نهایی را ایجاد می‌کنند. با استفاده از این روش می‌توان تندیس‌های مختلفی را ساخت.

تنوع در ساخت در این روش بیشتر بوده و می‌توان شکل‌های مورد نظر را اجرا کرد. استفاده از دو و یا سه ماده اولیه در ساخت و تهیه تندیس رواج بیشتری دارد. همیشه قبل از انتخاب طرح با کارشناسان ما تماس بگیرید تا با مشورت آنها بتوانید بهترین طرح را انتخاب کنید. در مرحله بعد، انتخاب جنس تندیس است که باید جنسی انتخاب شود که با رویداد شما هماهنگی داشته باشد و به یاد ماندنی شود. در صورتی که با دیبا نگار برتر تماس بگیرید ما بهترین مواد اولیه را برای تولید تندیس به کار خواهیم گرفت و آنها را با قیمت‌هایی مناسب ارائه خواهیم داد.