نشان های سینه و نکاتی در مورد استفاده و ساخت آن

Share on telegram
Share on linkedin

نشان سینه کاربردهای متنوعی دارد و می‌توان از آن برای ایجاد تفاوت استفاده کرد. این نشان علاوه‌بر مصارف تزئینی، علامتی است که افرادی که با یک شرکت و یا سازمان در ارتباط هستند بر روی لباس و یا کت خود آنها را نصب می‌کنند. نشان‌های سینه متفاوتی را می‌توانید در بازار پیدا کنید و در صورتی که آنها را برای استفاده کارکنان شرکت و یا سازمان خود در نظر می‌گیرید، با طرح‌های متنوع زیادی مواجه خواهید شد. این نشان‌ها را می‌توانید از طرح‌هایی که ارائه می‌دهید، نیز بسازید.

نکاتی که در هنگام ساخت نشان های سینه باید در نظر داشت

طرح نشان می‌تواند برگرفته از لوگو یا شعار شرکت باشد و یا فقط برای استفاده تزئینی آن را سفارش داد. این نشان‌های سینه طرفداران زیادی دارند و در مراسم‌ها و رویدادها، آنها را می‌توانید بر روی لباس و کت بسیاری از افراد مشاهده کنید. استفاده از رنگ‌هایی که با هدف شما سازگار باشند، از اهمیت زیادی برخوردار است و سعی کنید از رنگ‌هایی استفاده کنید که زیبا باشند و افراد تمایل داشته باشند آن را به لباس و یا کت خود نصب کنند.

بج های سینه را می‌توان از مواد مختلفی ساخت. در صورت استفاده از فلز در ساخت این بج‌ها، تولیدکنندگان از روش ریخته‌گری استفاده می‌کنند تا بتوانند شکل مورد نظر را ایجاد کنند. در برخی از مواقع، ساخت نشان با استفاده از برش انجام می‌شود و طرح انتخابی از قطعه اصلی برش‌داده شده و عملیات بعدی تولید اجرا می‌شود. در ساخت این نشان‌های سینه می‌توان از چند ماده اولیه استفاده کرد و ترکیبی از روش‌های تولید، مانند ریخته‌گری و برش‌کاری را بر روی آن انجام داد.

بعد از ساخت این نشان‌های سینه عملیات دیگری نیاز است تا بتوان از بج استفاده کرد. اکثر این نشان‌های سینه، طرحی بر روی خود دارند که ایجاد این طرح به روش چاپ و یا اسیدکاری میسر خواهد بود. در صورتی که از روش چاپی برای ساخت بهره ببرید، می‌توانید انواع مختلف طرح‌ها را با رنگ‌های متفاوت بر روی آن اجرا کنید. لوگو و یا تصویر دلخواه به راحتی قابل انجام خواهد بود.

در روش اسید کاری، که معمولا بر روی نشان‌های سینه فلزی تاثیر بالاتری دارد، لایه‌ای از فلز توسط اسید برداشته می‌شود. قسمت‌هایی که نیازی نیست تا اسید بر روی آنها تاثیر بگذارد، با استفاده از مواد مخصوص ضد اسید، پوشانده شده و تمامی محصول در اسید فروبرده می‌شود. با این کار به مرور زمان، قسمت‌هایی از فلز که پوشش ندارند، در اسید حل می‌شوند و فرورفتگی‌هایی بر روی فلز ایجاد می‌شود. در انتها این نشان توسط آب شسته شده و آماده رفتن به مرحله بعدی می‌شود.

در اسیدکاری هیچ رنگی به محصول اضافه نمی‌شود و فقط ایجاد پستی و بلندی با اسید انجام می‌شود. اگر مایل بودید طرح شما از رنگ‌ها برای تزئین استفاده کند، بعد از اسیدکاری می‌توان این نشان‌های سینه را رنگ کرد. البته باید در نظر بگیرید که ترکیب رنگ‌ها به گونه‌ای باشند که طرح کلی را زیبا و قابل استفاده کنند.

نشان های سینه اندازه‌های متفاوتی دارد و مهم‌ترین نکته در مورد آنها، هماهنگی با لباس، شلوار و کت است. در مراسم رسمی از نوعی استفاده کنید که اندازه بزرگی ندارد و تا حد امکان طرحی ظریف داشته باشد. بج بدون رنگ در صورتی که فلزی که در ساخت آن استفاده شده آلیاژ مناسبی داشته باشد، جلوه متفاوتی به شما خواهد داد. می‌توان برای انواع بدون رنگ آنها از روش اسید کاری بهره برد. به راحتی می‌توان این نشان‌ها را با طیف گسترده‌ای از لباس‌ها و کت‌‌های متفاوت مورد استفاده قرار داد.

در صورت استفاده از اپوکسی، این محصولات جلوه‌ای بهتر پیدا می‌کنند و افراد تمایل بیشتری خواهند داشت تا از آنها استفاده کنند. هر طرح و رنگی، اگر به طرز مناسب در کنار هم قرار بگیرند، موجب استقبال افراد خواهد شد.