نکاتی درباره بج سینه و مواد بکار رفته در آن

Share on telegram
Share on linkedin

بج سینه در بسیاری از مواقع کاربرد دارد و می‌توان از آن استفاده کرد. این موارد را می‌توان با شکل‌های متنوعی پیدا کرد. این بج‌های سینه دارای شکل‌های مختلف از گل تا نشان تجاری شرکت‌ها خواهند بود. معمولا این بج‌های سینه به نام‌های مختلف مانند سنجاق سینه و نشان سینه و غیره معروف هستند و خانم‌ها و آقایون می‌توانند از مدل‌های مختلف این ابزار تزئینی استفاده کنند. این بج‌های سینه را در برخی از موارد، شرکت‌ها برای متفاوت شدن کارمندان به آنها ارائه می‌دهند. در این مواقع این نشان‌های سینه برای تشخیص یک گروه خاص مورد استفاده قرار می‌گیرند.

این بج‌های سینه که برای تشخیص هویت بصری افراد یک شرکت و یا سازمان مورد استفاده قرار می‌گیرند، معمولا دارای لوگو و یا نشان شرکت و یا سازمان هستند. از نشان سینه برای ارائه به افراد برای اهداف تبلیغاتی نیز استفاده می‌شود و در این روزها رواج زیادی پیدا کرده است. هر کدام از بج‌های سینه با وجود داشتن فضایی کوچک می‌توانند به طرز غیر قابل باوری سازمان‌ها و شرکت‌ها را تبلیغ کنند و موجب گسترش شناختن برند توسط افراد مختلف شوند.

مواد مختلف به کار رفته در بج سینه

بج سینه را می‌توان با هر ماده اولیه‌ای ساخت و به افراد ارائه کرد. در زمان ساخت و انتخاب مواد اولیه، باید به کاربرد آن هم توجه کافی شود. اگر این بج‌های سینه باید در مراسم‌های رسمی ارائه شوند، باید در انتخاب جنس آن دقت بالایی داشت. می‌توان آنها را از چوب، فلز پلاستیک و چرم و دیگر مواد ساخت و مورد استفاده قرار داد. معمولا این بج‌های سینه را از دو یا چند ماده اولیه متفاوت می‌سازند و با ترکیب آنها با هم، جلوه زیبایی پیدا می‌کنند.

در برخی از شرایط، بج‌های سینه را از فلزات گران‌بها می‌سازند و در مراسم ویژه سازمان و یا شرکت، به افرادی که کاری متفاوت و با ارزش برای شرکت انجام داده‌اند، اهدا می‌شوند. برای ارائه بج سینه در مراسم مهم، نیازی نیست هزینه بالایی صرف ساخت آنها کنید، می‌توان با ترکیب مواد اولیه مختلف با طراحی زیبا، جلوه ویژه‌ای به این بج‌های سینه داد و آنها را برای ارائه در مراسم خاص آماده کرد.

می‌توان بج‌های سینه فلزی را از استیل، آلومینیوم و یا برنج ساخت. از هر فلزی می‌توان در ساخت آنها استفاده کرد و در بیشتر مواقع در صورت استفاده از فلزها می‌توان آنها را آبکاری طلا و یا نقره کرد. با آبکاری، بج‌های سینه جلوه‌ای بسیار متفاوت از جنس مواد اولیه خواهند داشت و می‌توان آن را در هر مراسمی ارائه داد. بج‌های سینه با جنس‌های مختلف را می‌توان با استفاده از برشکاری به شکل لوگوی شرکت‌ها ساخت.

بج‌های سینه دارای انعطاف بالایی هستند و چه در زمان ساخت و یا بعد از ساخت قابلیت تغییر را دارند و می‌توان به شکل‌های مختلف آنها را ساخت و در مناسبت‌های مختلف آنها را ارائه داد.

مواردی درباره بج سینه

بج‌های سینه در نهایت باید بر روی لباس و یا کت نصب شوند. نصب آنها می‌تواند به طریق‌های مختلفی باشد و هر کدام از آنها بنا به اندازه و طرز قرار گیری آنها از روش مخصوصی برای نصب استفاده می‌کنند. در اکثر مواقع این بج‌های سینه با استفاده از یک سوزن که در پشت آن تعبیه شده، نصب می‌شوند.

در برخی از موارد که اندازه این بج‌های سینه بزرگ است و در صورت استفاده از سوزن باید از انواع کلفت استفاده شود و رد کردن سوزن‌های کلفت احتمال خرابی پارچه لباس و یا کت را در پی خواهد داشت، از انواع آهنربایی استفاده می‌شود. این مدل از بج‌های سینه دارای یک آهنربا است که در پشت لباس و یا کت قرار می‌گیرد و باعث می‌شود، بج سینه در جای خود ثابت بماند.