نکاتی در مورد انواع مختلف تندیس

Share on telegram
Share on linkedin

استفاده از ماشین‌آلات مدرن برای ساخت تندیس‌ باعث شده طرح‌ها و اشکال مختلفی را بتوان با بهترین کیفیت ساخت. هر کدام باید طرحی داشته باشند که نشان‌دهنده رویدادی باشد که در آن این تندیس‌ها اهدا می‌شوند. اگر طرحی را که انتخاب می‌کنید مناسب رویداد باشد، مورد توجه قرار می‌گیرد و در یادها خواهد ماند. تندیس‌ها می‌توانند از یک ماده و یا از چندین ماده اولیه ساخته شوند. مواد به کار رفته در تندیس‌ها باید به گونه‌ای باشند که علاوه بر زیبایی، ساده هم باشند و از طرح‌های شلوغ نباید استفاده شود. زمانی که یک ماده اولیه بیشترین حجم را داشته باشد، تندیس با آن شناخته می‌شود، مانند تندیس پلکسی که در این نوع از تندیس، پلکسی بیشترین حجم را در ساخت آن خواهد داشت.

تندیس‌ها از سال‌های دور تا اکنون نشانگر افتخار، موفقیت و پیروزی بوده‌اند، بنابر این جای تعجب نیست که در طول سال‌ها انواع مختلفی از آنها بوجود آمده باشد. قرن‌ها پیش، تندیس‌ها یک نماد ساده برای موفقیت بودند و در واقع، آنها متناسب با سطح زندگی مردم بودند و بعضی از آنها به روش ریخته‌گری ساخته می‌شدند، البته در حال حاضر هم موفقیت‌ها را نشان می‌دهند ولی دارای شکل‌ها و مدل‌های گسترده‌تری هستند و با جلوه‌ای بهتر ارائه می‌شوند.

تندیس شیشه‌ای

در سال‌های اخیر، شیشه و کریستال به طور فزاینده‌ای در ساخت تندیس در میان جامعه رواج یافته‌اند، این بدان علت است که محصولات بدست آمده دارای طرح‌های جذاب و دارای زیبایی خاص خود باشند. به طور معمول این تندیس‌ها در مراسم هنری و همچنین برای رویدادهای شرکتی مورد استفاده قرار می‌گیرند و دارای طرح‌های مختص به خود و معتبر هستند. چیزی که این نوع از تندیس‌ها را جذاب می‌کند این واقعیت است که می‌توان جزئیات و مشخصات از جمله متن و یا طرح مورد نظرمان را روی آنها حک کنیم، این باعث می‌شود که این مورد، یک شیء نمایشگر بسیار جذاب باشد. برای کسانی که به دنبال نسخه ارزان قیمت تندیس کریستال هستند، می‌توانند از تندیس شیشه‌ای که مدل‌های مختلفی از آنها موجود است، استفاده کنند که در درخشش مانند کریستال به نظر می‌رسند.

سردیس

یکی از زیباترین شکل‌های تندیس بوده که مجسمه‌ای از سر افراد است. این تندیس‌ها با استفاده از هنر مجسمه سازی و دارای محبوبیت در مراسم و مناسبت‌های هنری، به راحتی نظر مردم را جلب خواهند کرد. یکی از معروف‌ترین آنها جایزه اسکار است. جالب است بدانید جایزه اسکار را نمی‌توان به هر کسی فروخت. در بعضی شرایط این گونه تندیس‌ها را فقط می‌توان به بنیاد‌ها یا نهادهای خاص بشر دوستانه برای جلب حمایت مردم اهدا کرد. معمولا چهره افراد معروف برای ساخت سردیس استفاده می‌شود و افراد زیادی تمایل به داشتن سردیس دارند. سردیس‌ها در اندازه‌های متفاوت تولید می‌شوند و از اندازه‌های کوچک و رومیزی تا اندازه بزرگ که در خیابان‌ها و پارک‌ها نصب می‌شوند را می‌توان مشاهده کرد.

تندیس کاپ

این طرح از تندیس یکی از رایج‌ترین طرح‌های بصری تندیس‌ها است، همچنین یکی از رایج‌ترین تندیس‌ها در رویداد‌های ورزشی، به خصوص رویدادهای بزرگ هستند. این طرح کاپ را می‌توان در ابعاد کوچک ساخت و بر روی پایه گذاشت و زیر آن را لوح تقدیر قرار داد. تندیس‌های کاپ معمولا در جهان فوتبال بسیار محبوب هستند و اکثر علاقه‌مندان به ورزش با برخی از نمونه‌های آن آشنا هستند. در حالی که این طرح ممکن است یکی از محبوب‌ترین نمونه‌های تندیس‌ها در بازار باشند، این تنها مورد نيست.

تندیس‌ها در تمام اشکال، مدل‌ها و اندازه‌ها در دسترس هستند، و این بخشی از چیزی است که آنها را بسیار جذاب می‌کند. به دست آوردن اطلاعات بیشتر در مورد ماهیت تندیس‌های مختلف و انواع تندیس‌هایی که در رویدادها، مناسبت‌ها و مراسمی که آنها اهدا می‌شوند، و ارزش‌هایی که مردم به تندیس‌ها می‌دهند، باعث انتخاب مناسب‌تر برای سفارش تندیس مورد نظرتان می‌شود.